30. Pukanské remeselnícke trhy


Selenčský spolok v zostave folklórnych a divadelnej skupiny vyštartoval v skorých hodinách 5. júla 2024 na zájazd do Pukanca na Slovensko. Družba dvoch dedín Pukanec a Selenča pretrváva už dlhé roky a vždy sa tešia obe strany na stretnutie.

Po úspešnom vystúpení v Pukanci

V priebehu víkendu v Pukanci prebiehali jubilejné 30. Pukanské remeselnícke trhy. V rámci tohto podujatia Selenčania vystupovali v Pukanci už mnohokrát. Tento rok sa predstavili s divadelným prestavením Vitajte na zabíjačke (Welcome to na kvi-kvi) v piatkovom programe a s pásmom tancov a piesní zo Selenče v sobotu.

Divadelné predstavenie v Pukanci

Taktiež Selenčanky Svetlana Zolňanová a Anna Čapeľová, ktoré nezištne dlhé roky pomáhajú kultúrno-umeleckému spolku, mali svoj stánok s rôznymi vecami zo Selenče.

Selenčský stánok na 30. Pukanských remeselníckych trhoch

Zájazdu sa zúčastnilo vyše 30 členov spolku a tento zájazd hodnotíme ako vydarený. Aj touto cestou sa chceme poďakovať domácim Pukančanom, za všetko čo pre nás nachystali a urobili. Tešíme sa na ďalšie stretnutie, veríme, že tentokrát u nás v Selenči.

Pred sobotňajším vystúpením folklórnych skupín

Cestou do Pukanca sme sa zastavili v Budapešti, kde sme navštívili známe Tropikárium a Oceanárium. V nedeľu cestou späť sme sa zastavili v Banskej Štiavnici, kde sme mali možnosť navštíviť múzeum v prírode a mesto Banská Štiavnicu.

Výlet v Banskej Štiavnici