FS Klasy pre selenčské publikum


Spolupráca a dobré kamarátske vzťahy medzi Starou Pazovou a Selenčou stále pretrvávajú. 9. marca 2024 sa Staropazovčania predstavili celovečerným programom „Čo sa stálo nové v tej Starej Pazove“ selenčskému obecenstvu v Dome kultúry v Selenči.

Pazovčania prišli s pestrým programom, plným tancov, spevov a ľudovej hudby. Tancoval FS Klasy, ktorý selenčania poznajú ako dobrý a veselý súbor a vždy sa tešia na ich vystúpenie.

Orchester SKUS hrdinu Janka Čmelíka tento večer hral pod taktovkou harmonikára Igora Žolnaja. Okrem harmoník, ktoré sú neodlučiteľnou časťou staropazovskej muziky, v orchestri hrali husle, flauta, gitara a kontrabas.

Predstavili sa aj sólo speváci Lea Jašová, Andrea Opavská, Marína Bogdanovićová, Alexandra Filková, Igor Žolnaj, Milan Džodan a Daniel Molnár.

V programe účinkovali aj domáci členovia kultúrno-umeleckého spolku Jána Kollára. Na úvod a záver obecenstvo pobavili herci Tereza Žjaková a Rastislav Rybársky a v programe zaspievali Sara Turanská, Andrea Javorníková a Anna Berédiová. Sprevádzal ich orchester zo Starej Pazovy. Réžiu programu mal na starosti umelecký vedúci FS Klasy Zlatko Ruman. Program moderovala Zdenka Kožíková. Na sám záver sa v mene domácich prihovorila Isidóra Šimoniová a hosť Zlatko Ruman a domáca predsedníčka spolku Malvína Zolňanová si symbolicky vymenili darčeky.

Po úspešnom koncerte sa zábava presunula do priestoru miestneho podniku a trvala do neskorých hodín. Rozlúčka vždy býva ťažká a tak aj teraz sa Staropazovčania a Selenčania rozlúčili pozdravom: „Dovidenia, ak nie skôr, tak 21. apríla v Starej Pazove.“

Domáci spolkári sa už teraz tešia na celovečerný koncert v Starej Pazove, kde sa predstavia výročným koncertom Rozprávala mi stará mama. Tak, dovidenia v Pazove.

Foto: Juraj Berédi - Ďuky

Viac fotiek si môžete vyhľadať na našej facebookovej stránke.

FS Klasy v Selenči

Milan Džodan zaspieval Pazovčanku