Selenčania znovu v Pukanci
09. Jul. 2022 | Jaroslav Berédi Zdieľať


Prvé júlové dni Selenčania strávil v Pukanci na 28. Pukanských remeselníckych trhoch.

Od prvého do tretieho júla členovia spolku KUS Jána Kollára zo Selenče a členky MOMS Selenča prezentovali selenčskú tradíciu na Slovensku v Pukanci. V piatok spoločne s pukanským spolkom Vajráb otvorili 28. Pukanské remeselnícke trhy a spoločne zaspievali pukanskú hymnu. V pokračovaní úvodného podujatia selenčskí spolkári spievali, tancovali a hrali pre obecenstvo v Pukanci. V sobotu na námestí boli remeselnícke trhy, kde sa zúčastnili aj členky MOMS Selenča a prezentovali selenčský kroj a odevné predmety ako i ručné práce. Vo večerných hodinách si Pukančania znovu mohli pozrieť vystúpenie Selenčanov. Malvína Zolňanová sa na úvod prihovorila z postu predsedníčky selenčského spolku.

Predstavili sa sólo speváčky Magdaléna Kaňová a Anna Berédiová. Vystúpila dievčenská spevácka skupina. Zaspievali zmes piesní Mám pred domom a tanečníci sa predstavili dvomi choreografiami: Nad Selenčou a Kyjačkový tanec. Všetky body spomenutého vystúpenia sprevádzal orchester, ktorý tiež pripravil dva samostatné body: zmes Pod oblôčkom pri jedličke a pesničku Chcel som sa naučiť štyri remeslá. Aktuálnym umeleckým vedúcim je Jaroslav Berédi, ktorý nacvičil spevácke a tanečnú skupinu. Zlatko Klinovsky mal na starosti orchester.

Selenčania podpísali družbu s Pukancom v roku 1989, presnejšie s pukanským spolkom Vajráb a družba pokračuje až do dnes. Sme radi, že ako chodievali do Pukanca naši starí rodičia, rodičia, dnes v tom pokračujeme my.

Organizátorom ďakujeme za všetko.

Anna Berédiová

 

Magdaléna Kaňová

 

Dievčenská spevácka skupina s orchestrom

 

Spoločná fotografia - Selenčania v Pukanci

Kľúčové slová: Pukanec, zájazd