Na doskách domu kultúry tentokrát divaldo
24. Apr. 2022 | Jaroslav Berédi Zdieľať


Sobotňajší večer nám spestrili hložianski divadelníci ochotníci divadelným predstavením Čiara.

Fotografia z predstavenia

Členovia KOS Jednota z Hložian si pripravili divadlo v réžii Jane Urbančekovej - Fejzuhali, s ktorým sa predstavili doma, na javisku v Pivnici a teraz aj u nás v Selenči. Hrali: Jaňa Urbančeková - Fejzuhali, Boris Fekete, Monika Bažaľová, Elena Vršková a Juraj Fekete. Text sledovala Veronika Bažaľová a technickú časť mal na starosti Vladimír Bažaľa.

Tento večer však mal ešte jedno špecifické posolstvo. Najmä vstupné si Hložančania nežiadali, ale každý divák mohol prispieť ľubovoľnou hodnotou a všetky vyzbierané peniaze budú odoslané na účet Hložančanke Anke Molnárovej, ktorá súrne potrebuje finančnú pomoc zo zdravotných dôvodov. Takto jej kamaráti z Hložian, ale aj naši Selenčania, ktorí priši podporiť túto akciu a pozrieť si divadelné predstavenie, preukázali empatiu a dobrosrdečnosť.

Máme nádej, že toto boli dvere do úspešnej spolupráci spolku Jednota z Hložian a nášho spolku. Všetci sa tešíme ďalšiemu stretnutiu, ktoré bude pravdepodobne v lete na Folklórnom Festivale Tancuj, tancuj... 

Divadelným večerom nás viedla Monika Alexyová a na záver predsedníčka spolku Malvína Zolňanová odovzdala priliehavý darček.

Ďakujeme všetkým, ktorí nejakým spôsobom priložili ruku k dielu.

 

 

Fotografia z predstavenia

 

Fotografia z predstavenia

Spoločná fotografia na záver

Foto: Jaroslav Berédi

Kľúčové slová: divadlo