Vydarená detská dielňa Selenči k narodeninám
05. Jul. 2021 | Jaroslav Berédi Zdieľať


V štvrtok 1. júla sme zorganizuvali dielňu pre najmladších. Pod vedením vychovávateľky Andrei Šoškićovej, dlhoročnej aktívnej členky viacerých sekcií spolku, sa zoskupilo vyše 30 detí. Keďže počet detí presiahol očakávaný počet a vôbec možný počet v priestoroch spolku, vďaka futbalovému klubu Kriváň zo Selenče sme sa presťahovali na ihrisko domáceho klubu.

Počasie nám žičilo. Krásny slnečný deň si deti užili naplno. Najprv usilovne vyfarbovali písmená, ktoré im zabezbečila rodina Kočondová (Dekoracije od stiropora Selenča), z ktorých vznikol nádpis "Selenča" a takto spolok spolu s deťmi venoval tento nádpis svojej osade k jej 263. narodeninám.

Potom sa už sedieť nedalo. Tak rýchlo ako sa len dalo, vyleteli deti spolu s členmi spolku, ktorí im pomáhali pri vykonávaní naplánovaných aktivít, na trávnik. Tam ich už čakali lopty, kde si zahrali futbal a vybíjanú.

Ďalej sa zabávali s pripravenou mydlovou vodou, kde s plácačkami (veľmi efektívne) vytvárali balóny. Vyvolalo to obrovskú radosť ako malých zúčastnených akcie, tak aj starších, ktorí si to tiež užili.

Na koniec, už trošku unavení si vychutnávali zmrzlinu. Po spoločnej fotke táto dielňa skončila a s úsmevom na tváre sa deti tešia na ďalšie podujatie, ktoré sa už plánuje v kultúrno-umeleckom spolku.

Dielňu podporila NRSNM.

Foto: Jaroslav Berédi

Radosť zo života

Usilovne pracovali

Ani hra s loptou nechýbala

Nakoniec spoločná fotka

Kľúčové slová: dielňa, deti