Selenčou sa znovu ozývali piesne
14. Jun. 2021 | Jaroslav Berédi Zdieľať


V prvej polovici júna bolo u nás rušno. Nahrávali sme v poradí tretie hudobné video. Tentokrát ide o zmes piesní pod názvom Tečte prúdom.

Keďže je náročnosť o dosť vyššia, ako pri nahrávaní len jednej piesni, táto akcia trvala dlhšie ako jeden deň. Aktívne sme cvičili, potom nahrali zvuk a natáčanie video klipu nám trvalo dva víkendy. Aj keď časovo náročnejšie, ale pocitovo veľmi krásne a o výsledku ani hovoriť. Vzniklo tak krásne video, ktoré dokonale reprezentuje nielen dievčenskú spevácku skupinu alebo kultúrno-umelecký spolok, ale celkovo ho môžeme zaradiť medzi reprezentačné videá našej osady.

Počas celého príbehu sa lesknú selenčské kroje, ktoré hrdo nosia selenčské dievčatá. Taktiež pozadie a priestory sú typické selenčské. Nahrávalo sa v strede osady, pri dedinskom dome, u rodine Gašparovskej, Trusinovej, pred domom rodiny Nosálovej, po ulici Čmelíkovej a na konci na krásnom trávniku na konci dediny. Všetko to dokonale zobrazuje Selenču a toto video z časti venujeme aj našej osade, keďže už čoskoro zaznamenáme jej 263. narodeniny.

Novinkou je, že sme zapojili aj ďalších členov spolku. V hlavnej úlohy sa vyskúšal Bernard Govda, dlhoročný aktívny člen (hlavne výborný tanečník). Ďalej sme zapojili našich známych divadelníkov - manželov Jasminu a Jána Junčoviarových. O tom ako sa im to podarilo nemusíme hovoriť, svedčí o tom spokojnosť všetkých zúčastnených, ako aj našich kamarátov, sledovateľov a široké publikum.

Spoločná fotka pri nahrávaní s divadelníkmi

Ku každému videu nájdeme popis o tom, kto mal na starosti kostými hercov. Tak aj u nás sa vždy nájde táto informácia a samozrejme vždy sú to naše mamy, staré mamy a rodiny, ktoré vždy krásne pripravia kroje, oblečú nás a držia nám palce. Dúfame, že to čo robíme im vyvolá dobrý pocit, veď vlastne určite to tak je, lebo vždy s radosťou a nedočkavosťou čakajú našu ďalšiu aktivitu. Za všetkú námahu, čas, podporu a pomoc im ďakujeme.

Našu činnosť finančne podporujú: Obec Báč, Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí, AP Vojvodina, NRSNM ako aj súkromné podniky a naši Selenčania. Všetkým patrí úprimná vďaka.

Spoločná fotka zučastnených pri nahrávaní dievčat

Dievčatá nacvičili a nahrali: Jaroslav Berédi a Juraj Súdi ml.

Pieseň zahrali: Juraj Súdi ml. a Juraj Berédi - Ďuky

Audio produkcia: Juraj Súdi ml, Jaroslav Berédi a Zlatko Klinovsky

Video produkcia, kamera, strih a réžia: Jaroslav Berédi

Pri nahrávaní videa pomáhali: Bernard Govda, Juraj Súdi ml., naše rodiny, kamaráti a naši spoluobčania

Scenár: kolektív

Koordinátorka: Malvína Zolňanová

 

Vyparádené dievčatá

 

Kľúčové slová: videoklip